Lauko durys

Lauko duris gaminame dviejų rūšių:

  1. Skydinės konstrukcijos (lygias) lauko duris iš skydinės plokštės + apvadai ir stakta bei slenkstis iš ąžuolo medienos,
  2. Rėminės konstrukcijos įsprūdines duris. Durų varčia, stakta, apvadai ir slenkstis gaminami iš ąžuolo medienos.

1. Skydinės (lygios) durys iš skydinės plokštės. Lygių durų su skydine plokšte vidus užpildytas kietų poliuretano putų plokšte, kuri užtikrina gerą šilumos ir garso izoliaciją. Durų varčios šilumos perdavimo koeficientas Uw=0,86 W/m2k, garso izoliacijos koeficientas – Rw=34 dB.

Duryse yra galimybė patikimai įstatyti stiklo paketus. Taigi galimi įvairūs lygių durų variantai su stiklu. Siūlome 36 mm storio (galimi ir kiti storiai) dvikamerius 3-jų stiklų stiklo paketus.

Lygių durų iš skydinės plokštės konstrukcija:

  1. kietmedžio rėmas (į kurį montuojami lankstai ir durų spyna ir kuris saugo nuo įsilaužimo);
  2. vidinis medienos ir poliuretano užpildas, aliuminio folija;

      3-6. penkių sluoksnių drėgmei atsparus skydas, kuris yra iš abiejų varčios pusių. Jį sudaro  skersinio ir išilginio klijavimo sluoksniai;

      7. šiuos sluoksnius dengia išorinis sluoksnis, ant kurio klijuojama 5 mm fanera;

      8. Taip pat per visą plokštės perimetrą yra įmontuotas plieninis rėmas-stabilizatorius, kuris saugo nuo mechaninių pažeidimų bei užtikrina durų tvirtumą ir stabilumą.

Atsparumas klimato poveikiui – E klasė pagal DIN EN 1121:2000-09

Lauko durys

Durys atitinka Vokietijos DIN standartus:

  1. Durų varčios tolerancijos – 3 klasė pagal DIN EN 12219:2000-6)
  2. Atsparumas įsilaužimui – WK 2 klasė pagal DIN ENV 1627:1999-0

 

2. Įsprūdinių lauko durų iš ąžuolo masyvo konstrukcija: 30 mm poliuretano užpildas, iš abiejų pusių HDF plokštė su aliuminio folija bei ąžuolo mediena. Didelio tankio medienos plaušų (dulkių) plokštės (HDF) su aliuminio folija tarnauja kaip drėgmės izoliacija, taip pat suteikia durims standumą ir matmenų stabilumą. Įsprūdų ir durų šoninių bei skersinių sujungimas apsaugotas rėmeliu, kuris eina perimetru aplink įsprūdą.  Duryse su stiklu dedamas dvigubas trijų stiklų paketas. Ties rėmo ir stiklo sandūra dedama 2 mm kondensacinė tarpinė bei užsandarinama silikonu.

 

Lauko durų apdaila: dažai su impregnatoriumi, skaidrus lauko lakas. Naudojame „Sherwin-Williams Lietuva“ dažus bei lakus.

Furnitūra. Lauko durims naudojami lauko durų lankstai „Easy 3D“, reguliuojami trimis kryptimis, kurių maksimalus laikomas svoris (2 vnt) – 120 kg. Duryse montuojame 3 lankstus. Lankstai įleidžiami į išfrezuotus durų ir staktos lizdus.

Lauko duryse dedamos dvi vokiečių firmos „Deventer“ tarpines. Viena tarpinė dedama durų varčioje, kita – durų staktoje. Tarpinės eina per visą durų perimetrą.

Lauko durims rekomenduojame spynos ASSA FIX  komplektą su rankena ir rakinimo cilindru. Rankeną galima rinktis iš daug modelių ir kelių spalvų variantų. ASSA FIX – tai trijų skląsčių spyna visų tipų išorinėms durims. Spynos veikimo principas: durys rakinamos iš išorės raktu, o iš vidaus rankenėle. Uždarius duris, rankena pakeliama į viršų ir išleidžiami viršutinis ir apatinis skląsčiai, o užrakinus duris raktu ar rankenėle – fiksuojamas vidurinis spynos liežuvėlis. Durų varčia fiksuojama 3 taškuose. Užrakinus duris, fiksuojama ir rankena, todėl rankenos nulenkti negalima. Atrakinus duris, lenkiame rankeną, skląsčiai grįžta į pradinę padėtį ir durys atidaromos.

Lauko durų nuotraukas rasite čia