Sausio 24 d.
Plėtros galimybės verslui: UAB "Jundos stalių gaminiai"

Plėtros galimybės verslui: UAB „Jundos stalių gaminiai”

   

Naujų eksporto rinkų paieška ir pardavimo didinimas – pasiektas toks projekto tikslas būtų naudingas veik visoms įmonėms Lietuvoje, nes ne tik suteiktų galimybę plėsti verslą, bet ir užtikrintų įmonės konkurencingumą, darbuotojų gerovę. Šįsyk 2007–2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrine parama pasinaudojo ir užsibrėžtus tikslus pasiekė Alytaus rajone įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė „Jundos stalių gaminiai“. Šiandien skaitykite apie projekto naudą bendruomenei ir jos konkurencingumo didinimą.

Indrė MIKELIONYTĖ


  

Įmonės išskirtinumas – kokybės garantas

UAB „Jundos stalių gaminiai“ – tai nestandartinių vidaus durų iš ąžuolo, uosio ir juodalksnio masyvo bei įvairių interjero elementų gamintoja, itin daug dėmesio skirianti produkcijos kokybei. Anot vadovo Gedimino Jegelevičiaus, įmonės gaminių išskirtinumą ir kokybiškumą užtikrina ne tik kvalifikuoti ir ilgametę patirtį turintys darbuotojai, bet ir modernūs medienos apdirbimo įrenginiai, kruopščiai parinkti įrankiai, naudojamos tik gerai žinomos ir laiko patikrintos medžiagos bei kruopščiai atliekami gamybos technologiniai procesai. Devizu: „Mes nesakome pigiau, mes sakome geriau“ besivadovaujanti bendrovė nuolatos kelia aukštus tikslus – akivaizdu, jog ir įgyvendina.

Įmonės direktorius Gediminas Jegelevičius sako, kad dalyvavimas tokiuose projektuose naudingas ne tik įmonei kaip konkurencinės kovos dalyvei, bet ir siekiant, kad vizija tapti pripažinta, konkurencinga, vertinama už aukščiausios kokybės gaminius ir pirmaujančia bendrove ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose, taptų realybe.        

 Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.

Pasinaudoti 2007–2013 metų ES struktūrine parama įmonė nusprendė todėl, kad tai buvo galimybė atverti naujas duris ekonomikos krizės laikotarpiu. Vykdant projektą sukurtas rinkodaros priemonių kompleksas padėjo pristatyti įmonės veiklą ir gaminamą produkciją parodose, kuriose ieškoma potencialių partnerių – naujų eksporto rinkų. Taip pat buvo susuktas įmonę reprezentuojantis vaizdo klipas ir išleisti jo CD / DVD, gaminių katalogas rusų ir anglų kalbomis, dalomieji katalogai, lankstinukai. Išskirtinio dizaino ir patogumo „Jundos stalių gaminių“ interneto tinklalapis – taip pat projekto rezultatas.

Anot G.Jegelevičiaus, šios rinkodaros priemonės itin reikalingos siekiant reprezentuoti save kaip išskirtinį gamintoją, siekiantį ne kiekybės, o kokybės. Ilgametis įmonės vadovas prisipažįsta: sukurti šias pagalbines rinkodaros priemones galvota jau seniai – tai parankinė priemonė bendraujant su potencialiais klientais, partneriais, tačiau dėl laiko ir finansų trūkumo darbai užsitęsdavo. „Gavus 2007–2013 metų ES struktūrinę paramą, pagal planą buvo atlikti užsibrėžti darbai, tą mes įsipareigojome, todėl šis projektas įmonei naudingas dėl galimybės plėsti savo rinkų paiešką ir, žinoma, kartu didinti partnerių skaičių bei pardavimą. Per trumpesnį laikotarpį padarėme tai, ką turėjome ir kas buvo naudinga įmonei ir jos darbuotojams. Mes siekėme ne išnaudoti ES paramos pinigus, bet optimaliomis sąlygomis padaryti tai, kas padėtų pačiai įmonei ir jos bendruomenei – darbuotojams. Manau, mums pavyko“, – įsitikinęs G.Jegelevičius.

Pirminiame paramos projekto „UAB „Jundos stalių gaminiai“ naujų eksporto rinkų paieška ir pardavimų didinimas“ variante įmonės darbuotojai buvo numatę daugiau veiklos, siekta gauti sertifikatą (atsparumo ugniai), užtikrinantį gaminių kokybę. Tačiau dėl pernelyg trumpo termino šios minties atsisakyta. Projekto rezultatais įmonės vadovas patenkintas.

Prisistatė parodose Maskvoje

Siekiant įgyvendinti projekto metu išsikeltus tikslus, UAB „Jundos stalių gaminiai“ buvo pristatoma ir tarptautinėse parodose Rusijoje, būtent „MosBuil 2011“, „MosBuild 2012“ Maskvoje. „MosBuild“ – didžiausia ir žinomiausia Rusijos paroda, kasmet sulaukianti tūkstančių dalyvių ir lankytojų, besidominčių statybomis. Pagal sektorius išskirstyta paroda apima visą statybos ir interjero produktų ir paslaugų spektrą. Anot „Jundos stalių gaminių“ vadovo, į ją suvažiuoja visi besidomintieji naujausiomis statybų tendencijomis, todėl ketinimo vykti į mažesnes parodas atsisakyta. Dalyvavimas minėtose parodose padėjo didinti įmonės žinomumą užsienio rinkose, supažindinti su gaminama produkcija, užmegzti naudingų tarptautinio bendradarbiavimo ryšių. 2007–2013 metų ES struktūrinės paramos projekto metu „Jundos stalių gaminiai“ užsitikrino galimybę dėl ekonominio sunkmečio nesumažinti darbuotojų skaičiaus ir gauti papildomos veiklos. Ataskaitoje teigiama, kad, įmonei ruošiantis dalyvauti parodose, rengiant rinkodarai skirtą medžiagą bei dalyvaujant parodose, dėl padidėjusio darbo kiekio ir atsiradusios naujos veiklos buvo proga išsaugoti esamas darbo vietas bei sukurti keletą naujų. Įgyvendinusi projektą bendrovė įgijo didesnį konkurencinį pranašumą eksportui užsienio šalyse, palyginti su kitomis analogiškomis Lietuvos ir kaimyninių šalių įmonėmis. „Jundos stalių gaminiai“ rado naujų partnerių Kaliningrade, Kazachstane, užmegzta ryšių su Ukraina, Anglija. Šiuo metu įmonės eksportas sudaro 78 proc. visos pagaminamos produkcijos.

Pasak G.Jegelevičiaus, dalyvavimas tokiuose projektuose įmonei naudingas ne tik kaip konkurencinės kovos dalyvei, bet ir siekiant, jog vizija tapti pripažinta, konkurencinga, už aukščiausios kokybės gaminius vertinama ir pirmaujančia bendrove ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose virstų realybe.

   
   

"Alytaus naujienos" 2013 m. sausio 24 d. Nr. 10 (12343)