Rugsėjo 07 d.
Maskvos durys jums atidarytos

Taip kalbėjo Maskvos įmonės „Elitel” generalinis menedžeris Vadimas Ševcovas, su kolegėmis į Vaisodžius atvykęs pasveikinti dešimties metų veiklos sukaktį mininčios savo ilgametės partnerės - bendrovės „Jundos stalių gaminiai” kolektyvo.

 

Ne kiekviena įmonė išgyvena dešimt metų

Praėjusį penktadienį po pietų, kai pro Vaisodžius pravažiavo ir „Jundos stalių gaminių” pastatų link pasuko keturi balti limuzinai, kaimo gyventojai stebėjosi: „Kiek cicinų koncertuos jundiečiams ir svečiams, atėjusiems jų pasveikinti?” Tačiau iš limuzinų išlipo ne estrados žvaigždės, o bendrovės darbuotojai - staliai, paruošėjai, dažytojai, energetikai ir kiti.

„Niekas vienas negali sušvilpauti simfonijos, reikia orkestro. Juo ir esame mes visi čia susirinkusieji - ir bendrovės kolektyvas, ir partneriai. Darniai grodamas orkestras atlieka simfoniją, o mes dirbdami - sukuriame vertybes”, - tardamas sveikinimo žodį kalbėjo bendrovės direktorius Gediminas Jegelevičius.

Dešimties metų veiklos proga daugeliui bendrovės darbuotojų buvo įteikti padėkos raštai ne tik už gerą darbą, bet ir už pastangas tobulėti, gebėjimą dalytis patirtimi, už paklusnumą, už lojalumą. „Jundos stalių gaminiuose” dirba apie 40 darbuotojų. Nemažai jų triūsia nuo įsikūrimo dienos.

Sveikinimo ceremonija užtruko. Ne vienas sveikintojas kalbėjo, kad prieš dešimt metų iškelti gamybą iš Alytaus į kaimą buvo didelė rizika, tačiau ji pasiteisino.

„Ne kiekviena įmonė išgyvena dešimt metų”, - sakė Alytaus verslo konsultacinio centro direktorė Algimanta Ščiglinskienė. Alytaus darbo rinkos mokymo centro direktorius Algis Plytnikas pastebėjo, kad centrą ir įmonę „Jundos stalių gaminiai” daug metų sieja glaudūs ryšiai - besimokantieji medžio apdirbimo profesijų įmonėje atlieka praktiką, kai kurie joje ir įsidarbina.

Punios seniūnas Gintautas Laukaitis pasidžiaugė, kad bendrovė per dešimtmetį išaugo ir sustiprėjo. Jos vadovai bei darbuotojai tapo tikrais kaimo ir seniūnijos bendruomenės nariais, remia renginius.

 

Ruduo kompensuos vasaros praradimus

Medžio dirbinių gamyba besiverčianti įmonė daugiau negu 80 proc. savo produkcijos eksportuoja į Rusiją ir jau ne vienus metus bendradarbiauja su patikima partnere - Maskvos bendrove „Elitel”.

„Bendrovės „Jundos stalių gaminiai” produkcija prekiaujame 15 šalies regionų, 29 miestuose. Maždaug per dešimtmetį Rusijoje sumontuota 41 tūkstantis 250 įvairių modelių durų. Joms atvežti reikėjo 135 vilkikų kolonos. Durimis būtų galima apjuosti 122 kilometrus, o tai Maskvos perimetras. Bendradarbiauti pradėjome, kai bendrovė gamino vos dviejų modelių duris - „Junda” ir „Gediminas”. Šiandien prekiaujame 20 modelių gaminiais. Maskvos durys jums atidarytos”, - kalbėjo V.Ševcovas.

Vėliau kalbėdamas G.Jegelevičius neslėpė, kad praėjusią vasarą pardavimo apimtis Rusijoje gerokai sumažėjo. „Mano nuomone, lemiamą įtaką tokiai tendencijai turėjo ekstremalūs gamtos reiškiniai - neregėti vasaros karščiai ir smogas, privertęs maskviečius bei kitų regionų gyventojus pirmiausia rūpintis savo sveikata ir saugesne aplinka. Ruduo, tikėkimės, kompensuos praradimus”, - sakė bendrovės vadovas, jau pastebintis į įprastą ritmą grįžtančios Rusijos rinkos atsigavimo požymius.

Tai džiugina savo veiklos dešimtmetį švenčiančios Alytaus rajono įmonės darbuotojus, iš medžio masyvo gaminančius išskirtinio dizaino vidaus duris bei medinius interjero elementus.

 

Tobulėja auklėjami klientų

Alytiškių pagamintas duris perka ir Lietuvos, Vokietijos, Norvegijos, Prancūzijos gyventojai. Kaip jau buvo minėta, produkcijos liūto dalis išvežama į Rusiją. Maskvoje „Jundos stalių gaminiai” turi savo sandėlius. Iš jų lietuviška produkcija pasiekia ir kitus Rusijos regionus.

Ekonomikos sunkmečiu sumažėjusi statybų apimtis lemiamos įtakos bendrovės veiklai neturėjo. „Mes orientuojamės į mokų klientą, o jų sunkmetis beveik nepaveikė”, - pasakojo G.Jegelevičius. Jo teigimu, maskviečiai labai reiklūs interjero dizainui: jie seka mados tendencijas ir reikalauja jas atitinkančių gaminių. „Tai, kas tinka ir patinka maskviečiams, ne visuomet būna priimtina Lietuvos ar kitų šalių užsakovams”, - kalbėjo gerai Rusijos rinką ir pirkėjų skonį bei poreikius pažįstantis bendrovės vadovas. Šiuo metu tarp būstus įsirenginėjančių Maskvos gyventojų vis labiau populiarėja blizgios baltos ir juodos durys. Lietuvoje tokių durų paklausos dar nėra ir verslininkas abejoja, ar iš viso atsiras.

Skirtingi klientų poreikiai alytiškių durų gamintojų negąsdina. „Mes tobulėjame, auklėjami savo klientų”, - patikino „Jundos stalių gaminiai” vadovas.

Bendrovė, kurios metinė apyvarta per 4 mln. litų, kasmet sukuria naujų durų modelių, gamybai naudoja tik ekologišką medieną, daug investuoja į gamybos modernizavimą ir aplinką tausojančius technologinius procesus.

Alytaus naujienos